MENU

28 maja 2024

W najbliższy czwartek Boże Ciało

Drodzy parafianie,

 

W tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie nazywane Bożym Ciałem przypada w najbliższy czwartek tj. 30.05.2024r.

 

Święto to, jest świętem nakazanym. Ta uroczystość liturgiczna obchodzona jest w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie W Polsce została wprowadzona przez krakowskiego biskupa Nankera na synodzie w Krakowie w 1320. W Polsce obchody uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach (w miastach szczególnie po 1989 roku) parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii

 

W naszej parafii jak co roku procesja Bożego Ciała przy współorganizacji z parafią pw. Krzyża Świętego (Farą) odbywa się ulicami Koła.

Po Mszy świętej o godz. 10:30 z naszego kościoła wyruszy procesja eucharystyczna do kościoła farnego. Nasza parafia przygotowuje pierwszy ołtarz przy ulicy Wojciechowskiego.

 

 

Zapraszamy wszystkich do aktywnego włączenia się w przygotowania i przebieg uroczystości (do niesienia różańca, figury Matki Bożej, baldachimu). Prosimy zgłaszać się do księży. Idźmy z radością w sercu razem z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Niech to będzie święto w naszym sercu.

 

Do zobaczenia, Szczęść Boże!

 
 
 

 

Obserwuj nas na facebook'u