OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 kwietnia 2024r.

 

 

 1. W Kościele w Polsce przeżywamy dziś XVI Niedzielę Biblijną oraz VIII Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W tym roku wydarzeniom towarzyszy hasło „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Niech lektura Pisma Świętego staje się dla nas poznawaniem Chrystusa, odkrywaniem Boga bliskiego człowiekowi. A za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Bardzo prosimy, aby dzieci na godz. 10:30 przyniosły ze sobą maskotki owieczki lub baranka.

 

 1. W tym tygodniu rozpoczną się próby przygotowujące dzieci do uroczystości I komunii świętej. Próba grupy s. Cyryli (tylko chłopcy) w czwartek, 18 kwietnia, o godz. 16:00. Również w czwartek o godz. 16:30 w salce pod kościołem – odbiór alb komunijnych. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10:30 – spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci I-komunijnych. A dziś – spotkanie rodziców z fotografem.

 

 1. Również dziś po Mszy św. o godz. 12:00 – spotkanie z kandydatami przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone dziś na tacę inwestycyjną.

 

 1. Dziś o godz. 15:00 różaniec w intencji Ojczyzny.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru tygodnika katolickiego „Idziemy”.

 

 1. W ostatnim czasie do wieczności odszedł: Zbigniew Kujawski. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Szczęść Boże.

 

Próby przed I Komunią Świętą:

 
Szkoła Podstawowa nr 3 (s. Cyryla):
czwartek - 18 kwietnia, godz. 16:00 - chłopcy
wtorek - 23 kwietnia, godz. 16:00 - dziewczynki
 
czwartek - 25 kwietnia, godz. 16:00 - wszyscy
 
wtorek - 7 maja, godz. 16:00 - wszyscy

 

 

POPRZEDNIA NIEDZIELA

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

7 kwietnia 2024r.

                                                  

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze święte tego dnia o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Wspierajmy modlitwą tych, którzy stoją na straży życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

 1. Dziś z racji Niedzieli Miłosierdzia wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy  św. o godz. 12:00 do godz. 16:45. O godz. 15:00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Niedziela Miłosierdzia Bożego to patronalne święto Caritas – „Dzień Dobra”. Wychodząc z kościoła można dziś (po Mszach o godz. 9:00, 10:30 i 12:00) kupić ciasto, a składanymi przy tej okazji ofiarami wesprzeć akcje duszpasterskie prowadzone przez scholę parafialną. Tego dnia po raz kolejny zapraszamy wszystkich, którzy mają sprawny rower, na pielgrzymkę rowerową do pustelni św. Bogumiła w Dobrowie. Zbiórka i wyjazd sprzed kościoła o godz. 15:30. A te osoby, które nie wyruszą do Dobrowa, Parafialny Zespół Caritas zaprasza po koronce do Bożego Miłosierdzia do salki pod kościołem na słodki poczęstunek.

 

 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się obrzęd przyjęcia 5 kandydatów do grona ministrantów.

 

 1. We wtorek o godz. 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym „Bartymeusz”.

 

 1. W najbliższą sobotę, 13 kwietnia, na Jasnej Górze będzie miało miejsce diecezjalne dziękczynienie za nawiedzenie Matki Bożej w diecezji włocławskiej. Osoby chętne na wyjazd do Częstochowy mogą zapisywać się w zakrystii. Koszt: 60 zł. Wyjazd o godz. 6:00 sprzed kościoła.

 

 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10:30 – spotkanie rodziców dzieci I-komunijnych z fotografem.

 

 1. Również za tydzień po Mszy św. o godz. 12:00 – spotkanie z kandydatami przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania.

 

 1. Bóg zapłać za każdy dar serca składany na rzecz Parafii. Za tydzień taca inwestycyjna.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru tygodnika katolickiego „Idziemy”.

 

 1. W ostatnim czasie do wieczności odszedł: Sebastian Wojciechowicz. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 1. Święty Jan Paweł II zachęcał nas, abyśmy stawali się świadkami Bożego miłosierdzia. Niech nas w tym umacnia Boże błogosławieństwo.

MENU

Obserwuj nas na facebook'u