OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

21 lipca 2024r.

 

 

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny; we wtorek święto św. Brygidy, patronki Europy; w środę wspomnienie św. Kingi; w czwartek święto św. Jakuba Apostoła; w piątek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

 

 1. W czwartek imieniny obchodzi biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie. Księdzu Biskupowi życzymy obfitości Bożych darów i opieki Maki Bożej oraz Świętego Patrona.

 

 1. Z racji wspomnienia świętego Krzysztofa za tydzień po każdej Mszy świętej nastąpi błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Ofiary zbierane przy tej okazji zostaną przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.

 

 1. Trwają przygotowania do pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Wierni  z naszego miasta i rejonu włączają się w pielgrzymkę włocławską lub konińską. Zachęcamy do podjęcia pielgrzymiego szlaku.

 

 1. Polecamy najnowszy numer tygodnika katolickiego „Idziemy”.

 

 1. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: Teresa Kowalewska, Mirosław Szafrański, Jan Imiłkowski, Marianna Jóźwik, Zdzisław Godycki-Ćwirko i Piotr Frątczak. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 1. Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy błogosławionego tygodnia wakacyjnego. Szczęść Boże!

 

 

 

POPRZEDNIA NIEDZIELA

 

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lipca 2024r.

 

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, we wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel.

 

 1. Dziś o godz. 15:00 różaniec w intencji Ojczyzny.

 

 1. Ksiądz Proboszcz z parafii we Wrzącej Wielkiej zaprasza na odpust ku czci św. Jakuba Apostoła w przyszłą niedzielę (21 lipca). Suma o godz. 12:00.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę inwestycyjną oraz za wszelkie indywidualne ofiary złożone w minionym tygodniu na remont naszego kościoła.

 

 1. Trwają przygotowania do pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Wierni
  z naszego miasta i rejonu włączają się w pielgrzymkę włocławską lub konińską. Zachęcamy do podjęcia pielgrzymiego szlaku. Szczegóły na plakatach.

 

 1. Polecamy najnowszy numer tygodnika katolickiego „Idziemy”.

 

 1. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: Jerzy Sobaniec, Jan Kraszewski i Marianna Szypuła. W czwartek zmarł również tata ks. Dominika, pan Józef Stempin. Jego pogrzeb odbędzie się w rodzinnej parafii w Rychwale w poniedziałek o godz. 11:00. Ks. Dominikowi i całej rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 1. Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości Bożych łask. Wszystkich polecamy naszej patronce – Matce Bożej Częstochowskiej. Szczęść Boże.

 

 

MENU

Obserwuj nas na facebook'u