20 kwietnia 2024

Diecezjalne dziękczynienie za nawiedzenie Matki Bożej

 

13 kwietnia w sobotę odbyło się diecezjalne dziękczynienie za nawiedzenie Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej z okazji już zakończonego Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej.

 

Grupa 25 osób z naszej parafii wraz z księżmi dołączyła w tym pięknym dniu do kilkutysięcznej pielgrzymki wiernych diecezji włocławskiej zebranych u stóp Jasnej Góry.

 

Diecezjalna pielgrzymka rozpoczęła się Apelem Jasnogórskim oraz  rozważaniem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego. 

Sobotnie dziękczynienie rozpoczęło nabożeństwo Drogi światła, które poprowadził ks. Ireneusz Świątek, rektor WSD we Włocławku. 

 

Centralnym momentem pielgrzymki była Msza św. na jasnogórskim szczycie pod przewodnictwem biskupa włocławskiego, a koncelebrowana m.in. przez biskupa seniora Stanisława Gębickiego. Zgromadzonych powitał o. Rafał Wilk OSPPE, podprzeor Jasnej Góry.

 

Podczas homilii bp Wętkowski ukazał Maryję, jako nauczycielkę wiary. – Maryja podtrzymywała wiarę Apostołów, a dziś podtrzymuje naszą wiarę – mówił, wyjaśniając, że wiara jest darem danym człowiekowi przy chrzcie, który umożliwia mu spotkanie z Bogiem. – Wiara jest obecna nie tylko w emocjach, nastrojach i przeżyciach religijnych, ale przede wszystkim w myśleniu i w działaniu, w codziennej pracy i nieustającej trosce o rozwój wiary – tłumaczył duchowny

 

Kończąc Msze Świętą bp przypomniał słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego: „Jeżeli kto ma budzić nasze sumienia do wierności Bogu, Ewangelii, Krzyżowi i Kościołowi w życiu naszym prywatnym, domowym, w wychowaniu dzieci i młodzieży, to właśnie Matka Najświętsza, zawsze wierna, do której tak często wołamy w naszych modlitwach”. 

 

Podczas Mszy Św. biskup włocławski również poświecił obrazy Matki Bożej Jasnogórskiej, które będą nawiedzać rodziny diecezji.

Wręczył również medal Zasłużony dla diecezji włocławskiej o. Waldemarowi Pastusiakowi, kustoszowi Jasnej Góry. 

 

Po błogosławieństwie końcowym bp Krzysztof Wętkowski zawierzył Maryi diecezję włocławską.

źródło: za diecezja.wloclawek.pl

 

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim parafianom którzy włączyli sie w te wydarzenie i modlili się na miejscu oraz tym, którzy wspierali modlitwą z domu.

 

 

 

W zakładce "Galeria" kolejna fotorelacja z tego  wydarzenia.

 

 

MENU

Obserwuj nas na facebook'u